Харис и Макси помагат на Сиксърс да спечели отново без Ембийд, побеждавайки Мавс на Дончич със 120-116
AP News | 2024-03-03 | 23:02:48

ДАЛАС (AP) — Тобиас Харис вкара 28 точки, Тайрис Макси добави 24, а Филаделфия 76-ърс победи Далас Маверикс със 120-116 в неделя .

Kelly Oubre Jr. имаше 19 от неговите 21 точки след четириминутната марка на третата четвърт, когато Sixers спечелиха поредни мачове за втори път в 14-те поредни мача, които Joel Embiid пропусна. Няма график за завръщането на действащия MVP след операция на лявото му коляно.

Лука Дончич имаше 38 точки, 11 борби и 10 асистенции за третия си пореден трипъл-дабъл, но словенската суперзвезда също имаше седем от 17 пропадания за небрежните Маверикс.

Далас бе надминат с 25-13 по точки от обороти и загуби за четвърти път в пет мача след серия от седем победи, най-дългата за сезона.

Кайри Ървинг вкара 28 точки, а Дерик Джоунс-младши имаше 21. Но Пи Джей Уошингтън-младши и Тим Хардауей-младши комбинираха 4 от 18 от полето, включително 1 от 13 от 3 точки, за Далас.

Опитвайки се да запазят позицията си в плейофите без Ембийд, Филаделфия се уплаши с Макси през третата четвърт, когато първият мач на звездите падна тежко и остана надолу за няколко минути.

Макси си тръгна на корта сам и остана извън останалата част от квартала. Той се завърна, за да започне четвъртата, като завърши 8 от 15 от полето и изпълни всичките си седем наказателни удара, включително пет през четвъртата четвърт.

Разочарованият Дончич получи 14-ата си техническа за сезона в четвъртата част четвърт и сега е на две от автоматично отстраняване от един мач с оставащи 21 мача.

Маверикс вкараха първите 11 точки в мача, но все още изоставаха с 10 преди края на първата четвърт. Горещото начало на стрелбата изчезна до 42% след три четвърти, преди Далас да се събере след по-добра стрелба на четвърто място.

Маверикс бяха намалили най-голямата преднина на Филаделфия от 18 с оставащи седем минути до четири, когато Оубре премина извън лентата за Харис за корнер 3 с 1:11 до края.

Сиксерс удържаха ралито на Далас, като направиха пет от шест наказателни удара през последните 25 секунди, включително един от два от Оубре, за да дадат четири на Филаделфия -точка преднина с пет секунди преди края.

Бъди Хийлд, който вкара 11 точки, удари скок, за да започне серия от 10-0 за преднина от 74-59 на Филаделфия в средата на третата четвърт.

76ers: В Бруклин във вторник.

Маверикс: Индиана у дома във вторник.